Kariyer Merkezleri Çalıştayına Katıldık

Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından Kariyer Merkezleri çalıştayı düzenlendi.

25 Eylül 2018 tarihinde Ankara Üniversitesi Konukevi’nde (AKKEM) gerçekleştirilen çalıştayda Merkezimizi kariyer organizasyonları ve öğrenci kulüplerinden sorumlu personelimiz Cengizhan Kocaman temsil etti.

Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdür Yardımcısı Prof.Dr. Metin Pişkin tarafından yürütülen TÜBİTAK-1001 kod no'lu "Üniversite Kariyer Merkezlerinin değerlendirilmesi, tek yerleşkeli ve çok yerleşkeli üniversiteler için alternatif model önerileri" projesi kapsamında 18 üniversitenin Kariyer Merkezi temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen çalıştayda proje kapsamında ziyaret edilen üniversitelerden elde edilen veriler sonucunda tasarlanan modeller üzerinde tartışılarak bir kariyer merkezinde bulunması gereken özellikler saptanmaya çalışıldı.

Ankara Üniversitesi Kariyer Merkezi temsilcilerinin yapmış oldukları araştırma neticesinde hazırladıkları sunum üzerinden bir model oluşturulmaya çalışılan toplantının sonuçlarına dair veriler bir araya getirilerek yakın zamanda katılımcılarla paylaşılacağı bildirildi.