İstanbul Üniversitesi Kariyer Günleri 2018 Tamamlandı

Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin kurulduğu günden bu yana her yıl öğrenci kulüpleriyle birlikte düzenlediği ve Üniversitemizin prestijinin artırılması açısından büyük önem verdiği İstanbul Üniversitesi Kariyer Günleri’nin 2018 yılı organizasyonu tamamlandı.

Bu yılki organizasyon İşletme Fakültesi İşletme Kulübü ve İktisat Fakültesi Ekonometri Kulübü ile işbirliği halinde düzenlendi.

Kendi sektörlerinin önde gelen şirketlerini öğrencilerimizle aynı platformda buluşturan etkinlik 16-17 Nisan 2018 tarihinde Beyazıt Kampüsünde, 17-18 Nisan 2018 tarihinde  Avcılar Kampüsünde gerçekleştirildi. Üç gün boyunca devam eden ve yaklaşık 3500 kişinin katıldığı Kariyer Günleri’nde, öğrencilerimizin tecrübeli insan kaynakları yöneticilerinden kariyer planlamasının püf noktalarını öğrenmeleri, firma ve sektörleri daha yakından tanıma fırsatı bulmaları, staj ve iş başvurusu gibi konularda firma yetkilileriyle görüş alışverişinde bulunmaları sağlandı.

Bunun dışında Kariyer Günleri’nde yapılan çekilişlerle öğrencilerimize çeşitli hediyeler dağıtıldı. Beyazıt Kampüsü’nde ana sponsorumuz olan British Time Dil Okulları tarafından 3 günde toplamda 4 kişiye ücretsiz İngilizce Eğitim, 12 kişiye ücretsiz 3 aylık Activity Clup Girişi, 18 kişiye %50 indirimli İngilizce Eğitimi verildi. Avcılar Kampüsü gerçekleştirilen çekilişte ise öğrencilerimize Türk Hava Yolları’ndan 1 adet yurtdışı, 1 adet yurtiçi uçak bileti, Altınyıldız firmasından ise 2 kişiye çekilişle takım elbise  hediye edildi.