Beyoğlu İş Kulübü-Üniversite Kariyer Merkezleri İşbirliği Toplantısına Katıldık

İstanbul İŞKUR İl Müdürlüğü Beyoğlu Hizmet Merkezi İş Kulübü ile 16 Üniversitenin Kariyer Merkezi Müdürleri ve Temsilcileri İŞKUR Hizmet binasında toplantı gerçekleştirdi.

25 Haziran 2018 tarihinde İŞKUR Beyoğlu Hizmet Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünden İstihdam Uzmanları, Beyoğlu Hizmet Merkezi Müdürü ve İş Kulübü liderleri ile davetli Üniversitelerin temsilcileri katıldı.

Merkezimizi temsilen staj ve öğrenci kulüp faaliyetlerinden sorumlu personelimiz Cengizhan Kocaman’ın katıldığı toplantıda iş ve staj arayışı olan öğrenciler için kolaylaştırıcı çözümler, özgeçmiş ve mülakat tekniklerine yönelik İŞKUR’un öğrencilere verdiği eğitimler ve Üniversite-İŞKUR  iş birliğini sağlama yolunda atılacak adımlar üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.

Üniversitelerde İŞKUR tarafından irtibat noktası oluşturarak birebir danışmanlık faaliyetleri sunmanın önemi vurgulanırken Üniversite temsilcileri de İŞKUR ile istihdam süreçlerinde işbirliği yapmak istediklerini ifade etti.

Bunun yanı sıra İstihdam Uzmanı Zeynep Öz tarafından beceriler üzerine eşleştirme yapacak bir sistem üzerinde çalışmalar yapıldığı, aynı zamanda staj başvuruları için de başvuru ekranı çalışmalarının devam ettiği bilgisi verildi.