İstanbul Üniversitesi Kariyer Günleri 2017 Tamamlandı

Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin kurulduğu günden bu yana her yıl öğrenci kulüpleriyle birlikte düzenlediği ve Üniversitemizin prestijinin artırılması açısından büyük önem verdiği İstanbul Üniversitesi Kariyer Günleri’nin 2017 yılı organizasyonu tamamlandı.

Bu yılki organizasyon İşletme Fakültesi İşletme Kulübü, Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Kulübü ve İktisat Fakültesi Ekonometri Kulübü ile Eczacılık Fakültesi İSPE kulüpleri ile işbirliği halinde düzenlendi.

Kendi sektörlerinin önde gelen şirketlerini öğrencilerimizle aynı platformda buluşturan etkinlik 18-19-20-21 Nisan 2017 tarihlerinde Beyazıt ve Avcılar Kampüsleri’nde gerçekleştirildi. Dört gün boyunca devam eden ve yaklaşık 5000 kişinin katıldığı Kariyer Günleri’nde, öğrencilerimizin tecrübeli insan kaynakları yöneticilerinden kariyer planlamasının püf noktalarını öğrenmeleri, firma ve sektörleri daha yakından tanıma fırsatı bulmaları, staj ve iş başvurusu gibi konularda firma yetkilileriyle görüş alışverişinde bulunmaları sağlandı.

Bunun dışında Kariyer Günleri’nde yapılan çekilişlerle öğrencilerimize çeşitli hediyeler dağıtıldı. Beyazıt Kampüsü’nde ana sponsorumuz olan British Time Dil Okulları tarafından 4 günde toplamda 4 kişiye ücretsiz İngilizce Eğitim, 12 kişiye ücretsiz 3 aylık Activity Clup Girişi, 18 kişiye %50 indirimli İngilizce Eğitimi verildi. Ayrıca Türk Hava Yolları tarafından 1 kişiye Yurtdışı uçak bileti, bir kişiye yurtiçi uçak bileti, 2 kişiye uçak maketi hediye edildi. Altınyıldız firması ise 3 kişiye çekilişle takım elbise etti. Avcılar Kampüsü Mühendislik Fakültesi’nde gerçekleştirilen çekilişte ise öğrencilerimize Türk Hava Yolları’ndan 1 adet yurtdışı, 2 adet yurtiçi uçak bileti hediye edildi.